امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خوردن آب زیاد ، مفید یا مضر؟
(6-3-1394، 05:37 عصر)saeed141 نوشته است: سلام.

به نظر بنده باید به هنگام تشنگی اب مصرف کرد.اما همین احساس درست بودن یا نادرست بودنش مهمه. مثلا وقتی شما عطش دارید ممکنه بدن تا یک لیتر آب رو در جا طلب کنه که من خودم به خاطر گرمی شصت درجه شهر سکونتم زیاد برام پیش اومده حالا من باید بیام چهار لیوان اب رو تو نیم ساعت بخورم!!!

چیزی که هست کم آبی خیلی مضر تر از مصرف هشت لیوان آبه چرا که هشت لیوان آب به هیچ وجه برای بدن زیاد نیست و متوسطه اما کم آبی مشکلات زیادی به همراه داره که همه آگاهیم و نیاز به ذکر اون نیست.

در ثانی نمیشه اصلا میزان مشخصی تعیین کرد شاید من روزی شش لیوان چای و دو قوطی ماالشعیر و یک لیوان دوغ بخورم؛در این صورت نیاز بنده به آب حتی طبق این استاندارد هم تغییر میکنه!!! پس اگر هم واقعا گفته شده هشت لیوان اب باید دید منظور چه بوده? این جمله شفاف نیست اما نظر بنده مصرف متوسط مایعاته و صحبت فقط از اب کردن علمی نیست.

سعید جان بابت به اشتراک گذاری تجربیاتتان از شما تشکر میکنم

در مورد عطشی که شما و من و همه دوستان با آن مواجه شدیم و به قول شما مایل بودیم یک لیتر آب رو درجا بخوریم نکته ای وجود داره که اگر رعایت کنیم این عطش به مقدار زیادی فروکش میکنه و آن هم استفاده از اب ولرم و یا حتی آب گرم است!

اگر از آبی با دمای بالاتر استفاده کنید عطش شما فروکش خواهد کرد ولی آب یخ میل شما را به خوردن آب بیشتر خواهد کرد ،

اصطلاحی را در طب سنتی شنیدم با عنوان "تشنگی کاذب" که برایم جالب بود ، خیلی از احساس های تشنگی ما کاذب هستند و نباید به آنها پاسخ دهیم ، برای مثال همین مورد که شما فرمودید و یا تشنگی بعد از غذا که همه به آن دچار میشویم! ساده ترین راه تشخیص کاذب بودن تشنگی این است که حداقل 5 دقیقه صبر کنید ، اگر بعد از گذشت این مدت تشنگی خود را فراموش کردید به معنای کاذب بودن آن است و اگر نه میتوانید به میزان لازم آب بنوشید!
 سپاس شده توسط bashar ، maryam ، Saeed141 ، FATIMAA ، Taraneh ، یکتا

786
محضر مبارک دوستان و برادران عزیز به اختصار مطالبی را خدمتان عرض می کنم . تمامی مصادر و مسانید آن ها در حوزه علمی و روایی به طور مفصل بحث شده و در جای خود وجود دارد . با توجه به قوانین سایت و احترام به صاحبان آنها به طور مختصر با حذف مطالب اصلی بیان می گردد .
1-      نوشیدن فراوان آب سبب فساد کلیه و ... می شود
2-      کم بود آب هم سبب فساد کلیه و دیگر اعضاء بدن می شود .
3-      اما این سوال پیش می آید که خلاصه چه باید بکنیم . این چه باید بکنیم ها را ما در طب به عنوان تدابیرطبی نام می بریم .
4-      مصرف آب بسته به میزان عمل کردبدن – تعریقات – شرایط آب و هوایی – فیزیولوژی بدن – مزاج قالب – مزاج جبلی و. که توسط کارشناس طب مدیریت  می گردد
نکته = با توجه به مطلب بالا تجویز 8 لیوان آب بدون ویزیت شخص امری ناشیانه و کاملا غیر علمی می باشد – چنین دستورات کلی سبب نابودی جامعه و از مصاید استکبار است( 1)

مثال برای درک مطالب بالا .
یک خانم 50 ساله – با طبع جبلی سرد – طبع قالب بلغم – ساکن شهر رشت – در پرونده پزشکی ایشان ، بیماری رماتیسم و سنگ کلیه دیده می شود – شخص یاد شده مادر سه فرزند است و شغل اصلی وی خانه داری می باشد .
تجویز عمومی و ناشیانه = روزانه 8 لیوان آب بخور
نتیجه کارشناسی ما = با توجه به تجویر 8 لیوان آب این خانم به زودی زود تبدیل به یک بطری آب گندیده خواهد شد و با درد از دنیا خواهد رفت .
آموزش تدابیر طبی در 30 ثانیه :
در تدابیر طبی آنچه که مورد بحث است بکار گیری علم و دانش طب و فیزیولوژی تن و عملیاتی کردن آن است . که باید فرد همانند علم مدیریت آن را آموزش ببیند.
ما در تدابیر طبی به دوستان خود آموزش می دهیم که چه طور با شناخت تن و مزاج ها و عناصر و خواص اشیاء و خوراکی ها سلامت خود را مدیریت کند .
در این تدابیر شخص به رنگ ادارد خود نگاه می اندازد –
میزان رنگ ادار شماست که به شما همانند یک آزمایشگاه پیشرفته  نشان خواهد داد که به چه مقدار آب نیاز دارید .
هرچقدر رنگ ادارد تند تر و اسیدی تر باشد نیاز شما به آب , به همان اندازه بیشتر است
بهترین و متعادل ترین حالت شما – زمانی است که رنگ اداره همانند آب سفید و شفاف باشد –
لذا شما همواره باید سعی کنید تا این حالت سلامت و سعادت ( سفیدی و شفافیت ادرار ) را برای خود حفظ کنید .

هدیه به کاربران راه نور : بعد از هر تمرینات تنفسی نوشیدن مقداری آب سبب دفع یبوست و خشکی معده می شود – چون تنفسات عمیق سبب  ایجاد گرما در معده و خشک کردن آن می شود لذا یبوست حاصل معده از عوارض آن می تواند باشد . لذا نوشیدن آب به میزان مناسب سبب دفع فضولات و پاک سازی معده و سلامت چشم و... می گردد –
همچنین برای پاک سازی گوارش برای بیماران – می توانند چند روز قبل از صبحانه چند لیوان آب ( ولرم2 )  بخورند .
.........................................................................................................................................
1-      این مطلب در جای خود به عنوان مافیای پزشکی و صنعتی بحث می گردد
2-      نوشیدن آب سرد برای برخی از بیماران قلنج معده و روده را به ارمغان می آورد – و برای برخی هم سلامتی و نشاط و هظم و قوت معده – لذا دوستان حتما نزد یک  کارشناس مشاوره شوند –
 سپاس شده توسط maryam ، konda ، مریم ، یکتا ، سیلوستر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان