امتیاز موضوع:
  • 3 رای - 2.33 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راههای شاد بودن
سعی کنیم داشته های کوچیکمون رو بزرگ جلوه بدیم تا جای نداری هامونو بگیره مثلا من الان توی زندگیم شاید سختی ها و شکست های زیادی باشه ولی با کوچک ترین چیزا شاد میشم  مثلا وقتی مامانم میخنده میگم واااااای خدا شکرت که من سایه مامانم بالای سرمه و الان خوشحال و میخنده این خودش خیلی باعث افزایش روحیه م میشه.
دومین چیزی که منو خیلی شاد نگه داشته اینه که برای هر موفقیت کوچیکم جشن میگیرم (البته منظورم از جشن جشن بزرگ و این چیزا نیست ،از نظر من جشن یعنی اون خوراکی که دوس داری بخری یه اهنگم از خواننده مورد علاقت  با هنسفری بزاری و ازشون لذت ببری)این باعث میشه همیشه اول سعی کنم موفق باشم دوم باعث شادیمم میشه 
البته شاد بودن و شاد شدن ادما با چیزا و کار هایی زیادی میشه بوجودش اورد ولی من این دو تا خیلی تاثیر گذار بوده برام .
 سپاس شده توسط خداپرست ، hiv_p7 ، جویا ، bashar ، سنجاقک ، farda123 ، jafar ، zahramk
با سلام خدمت دوستان عزيز 
راستش بعد آشنايي با تكنيك هو اپونوپونو خيلي روم تاثير داشته اما اگر غير از اين ها رو بخوام بگم
ورزش و كمك به ديگران،تعمير دستگاه هاي خراب،بودن در جمع كساني كه دوستشون دارم ،تماشاي سريال كمدي،جشن گرفتنهاي كوچيك بين خودم و خودم مثل دوست قبلي كه گفتن الان اينا يادمه 
با سپاس از همگي
 سپاس شده توسط جویا ، bashar ، سنجاقک ، Ma76 ، farda123 ، jafar ، zahramk
سلام 
از بهترین راه ها بنظرم :
1 رفتن به مکان مذهبی و انس با خداوند خیلی  تاثیر داره .
2 رفتن به طبیعت بکر هست دور از هر چیزی که قبلا در اطرافم بوده!!!
3 مشکلات رو بدون احساسم قبولش میکنم و میپذیرم (در اکثر موارد همیشه همینجوری بوده).
 سپاس شده توسط jafar ، یکتا ، bashar
سلام دوستان محترم
برای شاد بودن، آرامش داشتن و همچنین راضی بودن 3 روش را تجربه کرده ام
در ابتدا می بایست آرامش داشته باشیم که با روش های مختلفی از جمله مراقبه های مختلف به آن دست بیابیم.
آرامش داشتن هم این نیست که به یکباره و در عرض یک یا چند ساعت به آن دست یافت
آرامش درون مستلزم بیرون ریختن همه ناپاکی ها، پلیدی ها، گفتگوهای مزاحم ذهنی و خاطرات ناگوار گذشته است
بنابراین هر چه خاطره از کودکی تاکنون در ذهن شما هست می بایست به تعادل برسد
من این روش را تجربه کرده ام و پس از آن به آرامش خواهید رسید
راضی بودن نیاز به روحیات هر شخص داره که کاری که انجام میده با علاقه باشه
رضایت قلبی اینگونه به دست می آید
و نهایتا شاد بودن نیز با انجام کارهای هنری یا فرهنگی (مثل خطاطی - نقاشی - ورزش - امور خیریه و ...) به دست می آید
نکته مهمی در این رابطه هست که اگر شما هم آرامش، رضایت و شادی را به دیگران هم تعمیم بدهید، نتیجه مضاعف خواهد شد.
مثلا کسی که با آرامش داشتن باعث آرامش اطرفیان بشه، آرامش خودش چند برابر خواهد شد
یا کسی که راضی از کاری که انجام می دهد و اطرافیان هم راضی از آن کار باشند، رضایت فرد دو چندان می شود
شادی نیز به همین صورت است. کسی که با فعالیت های شاد باعث شادی اطرافیان می شود، شادی خودش چند برابر خواهد شد
ظاهرا در دنیا یک قانون کلی حکم میکنه و آن هم تعمیم هر حس و انرژی باعث چند برابر شدن آن برای خودتان نیز می شود​
​​​​​​با عرض پوزش بابت توضیحات زیاد
 سپاس شده توسط jafar ، dadan ، bashar ، farda123 ، جویا ، سنجاقک
سلام و سپاس Heart

چند راه عملی که خیلی تو روحیه من به سمت احساس شادی و سپاسگزاری تاثیر میداره:
1- باغبانی
2-پیاده روی در فضای باز
3-وقت گذروندن در محیطهای با جو شاد
4- گوش دادن به درسهای قانون جذب
5-تماشای فیلمهای شاد یا گیف های حیوانات بانمک
6-سعی در یادگیری مطلب علمی جدیدتر
7-وقت گذراندن با حیوانات آرام و شاد
8-تدریس و یاددادن چیزایی که بلدم به بقیه
9-حرکات ورزشی و سلام بر خورشید و رقص
10-حتی تصورهای شاد و تجسمهای خلاق از آینده شاد یا مرور خاطرات شاد
11-شکرگزاری
12-دلبری به عنوان یک مخلوق به خالق (مراقبه و... )
13-یاری به غیر آنچه از دستم برمیاد در اون لحظه
14-جوک دیدن دنیا و ترسیم هر چی بصورت جوک و کمدی کردن وقایع
و....

الحمدلله

دوستتون دارم و ازحضورتون در هستی سپاسگزارم Angel
 سپاس شده توسط bashar ، farda123 ، dadan

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان