امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ماساژ در مانی
سلام

عزیزان بنده به ماساژ علاقه دارم میخوام ماساژ درمانی کنم .
از این متد ها ی لایتورک سبکی هست که هم  مخاطب رو ماساژ داده باشیم و هم بهش انرژی داده باشیم که درمان هم محسوب بشه و ماساژ درمانی انجام داده باشیم ؟

مرسی
 سپاس شده توسط babak16 ، bashar ، goodboy_313 ، saeed871 ، MehrdadS
با سلام 

به نظر من این کاری زیباست که شما کار با هر نوع ماساژی را که دوست دارید فرا گیرید و در زمان ِ ماساژ دادن یا حتی قبل از شروع ماساژ ، با اجازه ی فردی که روی ِ او میخواهید کار کنید انرژیها را فراخوانی کنید تا  فعال شوند و بر او جاری گردند .
سنگ درمانی ، آروماتراپی ، ماساژ کف دست و کف پا با روغن و ... همه نظایری از ماساژ درمانی هایی هستند که میتوانند با انتقال انرژی به شکلی همزمان انجام شوند . اما تا آنجا که من میدانم گونه ای از ریکی وجود ندارد که با ماساژ همراه باشد .

خیر پیش 
جویا
 سپاس شده توسط arp220 ، babak16 ، سنجاقک ، bashar ، goodboy_313 ، فراسو ، Mahacita Bahuruci ، aba ، saeed871 ، MehrdadS ، konda ، Reza809 ، فاطمه ، ریکی
همین که جویا گفت پیشنهاد خوبیه. 

اما اگر منظورتون سیستمی برای ماساژ هست، یه سیستمهای هستند که به فرد ماساژ اتریک می دهند. در بخش لایتورکر قابل دریافت هستند.
توجه توجه! لطفا در پیام خصوصی و ایمیل به بنده درخواست همسویی ارسال نکنید. بنده فعلا هیچ همسویی ارائه نمیکنم.
و لطفا  "قوانین انجمن" را مطالعه و رعایت کنید.
 سپاس شده توسط جویا ، Valizadeh ، bashar ، سنجاقک ، aba ، saeed871 ، arp220 ، goodboy_313 ، konda ، babak16 ، Reza809 ، فاطمه ، فراسو ، ریکی ، farda123
(6-16-1395، 04:59 عصر)جویا نوشته است: با سلام 

به نظر من این کاری زیباست که شما کار با هر نوع ماساژی را که دوست دارید فرا گیرید و در زمان ِ ماساژ دادن یا حتی قبل از شروع ماساژ ، با اجازه ی فردی که روی ِ او میخواهید کار کنید انرژیها را فراخوانی کنید تا  فعال شوند و بر او جاری گردند .
سنگ درمانی ، آروماتراپی ، ماساژ کف دست و کف پا با روغن و ... همه نظایری از ماساژ درمانی هایی هستند که میتوانند با انتقال انرژی به شکلی همزمان انجام شوند . اما تا آنجا که من میدانم گونه ای از ریکی وجود ندارد که با ماساژ همراه باشد .

خیر پیش 
جویا
این موضوع نگران‌کننده ولی درست است پاهایمان، که تمام وزن بدن روی آن‌ها قرار دارد، نقش اساسی در سلامت جسمی ما دارند، ولی تا به امروز به فراموشی سپرده شده‌اند. همان‌گونه که ریشه برای گیاهان مهم است، پا نیز برای انسان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و یکی از شگفتی‌های آفرینش می‌باشد.
کفش برای اجداد قدیمی ما ناشناخته بود، چون با پای برهنه راه می‌رفتند، ولی ما پاهای خود را در داخل کفش‌ها می‌فشاریم و از تماس مستقیم آن‌ها با زمین جلوگیری می‌کنیم و این باعث می‌شود ارگان‌های داخلی بدنمان را از اثرات مفید مناطق بازتابی پا محروم کنیم.
از این بدتر نداشتن تهویه و فشار مداوم سبب پیدایش پینۀ پا، میخچه، انگشتان چکشی و ناهنجاری‌های دیگر می‌شود. با بالا رفتن سن هر کفشی را هم نمی‌توانیم بپوشیم؛ بنابراین، باید مراقب استفاده از کفش‌هایی که به‌عنوان کفش‌های طبی به فروش می‌رسند باشیم. چراکه بعضی از آن‌ها واقعاً برای سلامتی مضر هستند و شایستۀ نامی که بر آن‌ها گذاشته شده‌ است نیستند.
کفش خوب وزن بدن را در سراسر پا توزیع می‌کند، ولی بعضی از کفش‌ها سبب تمرکز وزن روی مفاصل انگشتان پا می‌گردد و باعث پینه‌بستن، برآمدگی در سطح خارجی پا و بد شکلی شست پا می‌شود. کفش نامناسب باعث تورم مفاصل، سفتی عضلات و اشکال در خون‌رسانی به پا می‌شود. واقعیت این است که این ناراحتی‌ها ممکن است به پا محدود نشود، بلکه تمام بدن را گرفتار کند. در واقع این حقیقتی است که پاها آینۀ تمام نمای بدن هستند و از دیدگاه‌ عصبی نورولوژی دارای همان اجزایی هستند که در تمام بدن وجود دارد. هر پا در واقع منطبق بر نیمی از بدن است. طرف راست بدن معادل پای راست و طرف چپ بدن معادل پای چپ. در مورد سر به نظر می‌رسد مسیر عصبی جا‌به‌جا شده است. به این معنی که طرف راست سر منطبق بر پای چپ و طرف چپ سر منطبق بر پای راست است، ولی مناطق بازیابی دندان‌ها جابه‌جا نشده‌است.
راز کار در این است که با ماساژ عضلات پا، تمامی سفتی‌ها و گره‌های پا را به‌سادگی نرم و آن‌ها را آمادۀ فعالیت مجدد می‌کنیم. اگر پاهای خود را به شکل اولیه برگردانیم ناراحتی‌های جسمی را برطرف خواهیم کرد؛ بنابراین، کاملاً روشن است که حرکت طبیعی پاها بسیار اهمیت دارد و استفاده از کفش‌های راحت، نرم و انعطاف‌پذیر ضروری است.
قابل ذکر است که ناراحتی‌های یاد شده را می‌توان با ماساژ روزانۀ پاها درمان کرد تا مناطق بازتابی به‌طور کامل از درد رهایی یابند.
برگرفته از وبسایت دانش یوگا 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان