امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شهود چیست
 با تشکر.

رضا جان.من فقط یه چیز رو دارم که در ادامه نوشتار شما بگم:

اون شهودی که با عقل و تجربیات مطابقت نکنه یا باید فراموشش کرد یا اینکه در موردش با ااساتید میشورت کرد و حداقل با احتیاط در موردش عمل کرد.
 سپاس شده توسط bashar ، جویا ، Reza809 ، مریم ، Taraneh ، پاييز ، chakavak3 ، آیلا
با سلام بر دوستان 
به نوبه ی خودم چیزی که از این مورد یعنی شهود ، درک کردم به قول ِ برخی از همراهان ، زیاد قابل توصیف نیست چون چیزیست که مثل ِ درک ِ درونی ایست . شاید در یک مثال بتوان گفت در مواردی ، به فرض در موقعیتی قرار میگیرید که تا به حال برای شما وضعیتی مشابه نداشته و تجربه ای در زمینه ی راهبری ِ آن مورد نداشتید ولی چنان با تبحر از عهده ی انجام  ِ تصمیمات ِ لازم برای رتق و فتق امور برمیایید که انگار همه ی مراحل ِ راهکار بر شما هجی میشود تا به یافته ای درست برسید و به کاری صحیح دست بزنید یا دیگران را به یافته ای درست برسانید . مثالی دیگر از موقعیتی که قابل ِ تشریح تر به نظر میاد ، این است که به فرض درست مطلبی سر راه ِ ما قرار میگیرد که هیچ قصدی برای انجام و دنبال کردن ِ تحقیق در حواشی ِ آن موضوع را نداشتیم ولی به صورتی کاملا اتفاقی ، با موردی روبرو میشویم که برایمان خواندن و به فرض دیدن ِ کلیپهایی در آن زمینه  جذاب میشود ، بعد از تحقیقی چند روزه و یا خواندن کتابهایی که به نظر برایمان ، به صورتی کاملا ناخوداگاه ، جالبِ توجه شده اند و درک ِ مطالبی خاص و چکیده از مهمترین وقایع ِ چند روزه یا هفته های اخیر ، سیل ِ سوالاتی ایست که از دیگران به سمتمان سرازیر میشود و به فرض پرسیده میشود که : کسی در مورد این مطلب چیزی میداند !؟ و شما با کنجکاویی که نمیدانستی چرا چند هفته است که تو را به خود مشغول کرده ، چکیده ی نابی به خواستاران ِ مطلب ّمطروحه و جویندگان ِ آن میرسانی ! انگار که شما را ترغیب کرده بودند که برای شخص یا اشخاصی اطلاعاتی را که خود به راحتی به آنها دسترسی ندارند ، بایستی تهیه کنیو در اختیارشان قرار دهی ! یا شاید و باید کاری را نادانسته همگام با چیزهایی که به تازگی آموخته ای برایشان انجام دهی که خودشان از تو طلب میکنند ولی راهکار را نمیدانند یا به آن راهکارها دسترسی یی ندارند !
به هر حال از نظر من ، تمامی ِ شقهای نیروهای شهودی قابلیت  ِ بازگویی را ندارند ، چون از جنس ِ کلام نیستند . ممکن است بتوانیم چند مورد انگشت شمار را همانگونه که دوستان برشمردند قید کنیم که تا حدودی موضوع قابل ِ درک شود ولی موارد بسیاریست که فقط درکی قلبی یا یافته ای ذهنی و آگاهی یی بدون ِ توصیف شدن است و تشریح ِ آن ، مورد را ناگویا و ناملموس میکند .

در پناه حق 
جویا
 سپاس شده توسط bashar ، Saeed141 ، Reza809 ، مریم ، saeed871 ، FATIMAA ، Taraneh ، سنجاقک ، پاييز ، Delkhoshi ، shahbalout ، السا ، chakavak3 ، آیلا
عرض ادب و احترام ؛
به نظر من شهود الهام دروني هست،زمانيكه انسان بين عقل و قلب به نداي دروني و قلبش توجه ميكنه،كه فكر كنم براي خيلي از ما پيش اومده ،اما بعضي نسبت به اين ندا بيتفاوت هستن ،درك من از شهود به نظرم كلام حق هست ،پيام پروردگارم زماني كه راه برايم نمايان نيست،بايد بگم كه من اكثر وقتها كه به اين ندا بي توجه بودم تاوان بي توجهي رو پرداخت كردم
و فكر نكن كه ميتواني مسير عشق را تغيير دهي...چرا كه عشق اگر تو را شايسته يابد ،مسير تو را جهت ميدهد
 سپاس شده توسط bashar ، jafar ، chakavak3 ، آیلا ، 3 ساعت قبل">جویا
سلامو درود دوستان عزیز
از نظر من شهود چیزیه ک برای تمام انسان ها وجود داره ،قابل پرورشه و همینطور ک بعضی از دوستان اشاره کردند به صورت الهی و شیطانی وجود داره؛ نمیدونم از کجا ب ما داده میشه شاید از خود برتر یا از موجوداتی مخصوص این کار اما اینو میدونم ک فقط ب صورت ناخواسته ب ما داده نمیشه و ما میتونیم حتی درخواست کنیم؛ تفاوت شهود با تخیل های ذهن رو میتونیم پس از مدتی تمرین حس کنیم از اونجایی ک وقتی چیزی از ذهن میاد اونو میفهمیم و چیزی ک عامل اون شهود هست درک میکنیم فقط کافیه معنای درک و فهم رو بدونیم .
 ب نظر من با توجه ب تجربیاتی ک در این خصوص داشتم ما میتونیم جواب تمام سوال هامونو از راه شهود (الهی یا شیطانی) ب دست بیاریم و این درک فرا تر از دریافت های انرژیایی و ... هست .
من هنوز در خصوص این موضوع تردید دارم و از راهنمایی شما دوستان ممنون میشم.⚘
 سپاس شده توسط آیلا ، انوشه
سلام‌ و‌درود ...‌
وقتی شروع به تزکیه نفس‌میکنی صدای شهود رو واضح تر می شنوی 
در واقع همیشه یا ذهن حرف میزنه یا شهود ...‌
و شهود مثل طفل گریز‌پا هست اینجوری نیست که بشینی تا بیاد 
اینجوری از خودت دور ترش‌میکنی 
ولی‌وقتی تزکیه انجام بشه صدای شهود واضح تر میاد انگار حست میگه اره همین ...‌خودشه ...‌در واقع آرامش عجیبی داری
 سپاس شده توسط 2 ساعت قبل">یکتا

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان